Telefon: +420 737 131 346 | Email: oms.liberec@volny.cz | Adresa: Zemědělská 201/20, 460 08 Liberec | ČÚ: 29933461/2010 | IČ: 67777317 | Datová schránka: gkh35t

Zlatá srnčí trofej 2021

Okresní kolo Zlaté srnčí trofeje 2021

Letošní ročník okresního kola ZST se konal 20. června ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Rozstání-Světlá ve Světlé pod Ještědem. Oproti předchozím ročníkům byla sice účast o něco menší, ale i tak soutěžilo 22 dětí. Vlastní soutěž předcházel slavnostní nástup všech účastníků spolu za doprovodu mysliveckého troubení Jakuba Huška. Po přivítání zástupci OMS Liberec Petrem Mužákem a Věrou Bouzkovou, měl krátce i slovo předseda MS Rozstání-Světlá Ondřej Štěpánek, který všechny přítomné přivítal, ale také motivoval a popřál jim hodně štěstí v soutěži.

Vlastní soutěž měla několik částí a to teoretickou a praktickou. Teoretická část spočívala v písemném testu mysliveckých znalostí a v praktické části byla střelba ze vzduchovky a dále 9 mysliveckých zastavení na stezce honitbou a to střelectví, zoologie pernaté zvěře, zoologie srstnaté zvěře, péče o zvěř, lovectví, botanika, kynologie, dendrologie a tradice a zvyky. Zde děti prokazovaly své znalosti z různých poznávaček, ale i praktických znalostí a dovedností, které musí mít každý myslivec.

Vlastní vyhodnocení soutěže se týkalo střelby ze vzduchovky a dále hlavní části soutěže o Zlatou srnčí trofej. Ačkoliv se někomu dařilo, někdo věděl víc, jiný zase méně, myslím si, že každý si to velice užil, dozvěděl se i něco nového a hlavně každý si odnesl i nějakou tu cenu.

Z důvodu velkého horka proběhlo slavnostní vyhodnocení v místní hasičárně, kde byl příjemný chlad. Ve vzduchovce se na 3. místě umístil se 41 body Vojtěch Launa ze Smědáčku, na 2. místě se 42 body Lukáš Kubát ze Smědáčku a na 1. místě se 45 body František Durec ze Smědáčku.

V ceně o Zlatou srnčí trofej se na 3. místě umístil se 100 body Lukáš Kubát ze Smědáčku, na 2. místě se 103 body Štěpán Hušek z MS Javorník a na 1. místě se 114 body Vojtěch Launa ze Smědáčku. Ten si také odnesl putovní pohár ZST.

Závěrem si dovolujeme poděkovat myslivcům MS Rozstání-Světlá za celou organizaci, dobrovolným hasičům ze Světlé za poskytnutí zázemí, všem sponzorům za ceny pro děti, všem soutěžícím, vedoucím a rodičům.

Těšíme se zase příště u dalšího ročníku okresního kola ZST.

Myslivosti zdar!