Telefon: +420 737 131 346 | Email: oms.liberec@volny.cz | Adresa: Zemědělská 201/20, 460 08 Liberec | ČÚ: 29933461/2010 | IČ: 67777317 | Datová schránka: gkh35t

Kynologie archiv akcí

Zkoušky vloh 15.5. 2022

Dne 15.5. 2022 se konaly zkoušky vloh ve Svijanském Újezdu. Z velkých plemen se přihlásilo 7 psů, předvedených bylo 6 a úspěšně zkoušku dokončili 3 psi. V I. ceně s počtem 215 bodů se předvedla fena plemen NKO Asta od Blatenských rybníků, vůdkyně Petra Petruželová, další psi plemen MMO a POI byli již umístěny ve III. ceně. Posuzovali rozhodčí Ing. Alena Sedláčková a Ing. Jiří Formánek, vrchním rozhodčím byl Ing. Jiří Formánek st.

Z malých psů byli přihlášeni 3 psi , předvedeni byli 2 psi, 1 odstoupil. V I. ceně se stejným počtem bodů 184 se umístily feny plemena jezevčík standart hladkosrstý Pepina z Heneberk a dlouhosrstý Enny z Divoké vody, vůdkyně obou fen byla Pavla Ramseidlová Vojtěchová. Posuzovali Pavel Prokorát a Michael Holina, vrchním rozhodčím byl Josef Žďárský.

Více fotografii zde: https://eu.zonerama.com/foto-hradek/Album/8409414?secret=u881O7Uv8nn31B9sko9AS38lg

Zkouška nováčků - bezkontaktní norování 2.10. 2021

Dne 2.10.2021 se konaly zkoušky z norování nováčků na umělé noře ve Svijanském Újezdu. Vrchním rozhodčím byl jmenován Josef Hejlek, dále pak rozhodčí Ing Jiří Bradáč a Martin Škoda. Na zkoušky bylo přihlášeno 9 psů a 9 psů bylo předvedeno , z nichž všichni byli úspěšní. Nejvyšší počet bodů / 84/získali - pes plemene jezevčík standart drsnosrstý Corry Amely Rose, vůdce Jan Ondráček, fena plemene foxterier hladkosrstý Mercie Pink Terror, vůdce Šárka Halamová, fena plemene jezevčík standart drsnosrstý Becky Zdyve, vůdce Zdeňka Cvrčková a pes plemene border teriér Buddy z Hájecké stráně, vůdce Zbyněk Mizera. Připravenost psů byla výborná a připravenost zkoušek jak po stránce administrativní tak organizační byla na vysoké úrovni.

Podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen 3.10. 2021

Dne 3.10.2021 se konaly podzimní zkoušky ohařů v honitbě Chrastavská Víska. Přihlášeno bylo 6 ohařů předvedených bylo 5 a úspěšných pouze 2. Vrchním rozhodčím byl jmenován Jaroslav Vosáhlo, dále pak Přemysl Malý a Lubor Libich. V I. ceně s počtem bodů 287 se umístila fena plemene německý ohař krátkosrstý Nisa Afoli, vůdce Ing Jiří Formánek a s počtem bodů 272 pak pes plemene český fousek Bad z HájenkyJedlová, vůdce Jiří Svoboda.

Na podzimní zkoušky ostatních plemen bylo přihlášeno 4 psi, předvedených byli 3 a obstáli 2. Rozhodčími na ostatní plemena byli byli jmenováni Josef Žďárský a Pavel Prokorát. V I. ceně s počtem bodů 197 získala fena plemene německý křepelák Eliška z Polesí bor, vůdce Tea Pertlová a s počtem bodů 195 fena téhož plemene Cira Navero , vůdce Alena Abrahamová.

Zkoušky byly řádně administrativně zajištěny a připraveny. Honitba byla ideální pro tento typ zkoušek , kvalita předváděných psů byla výborná, zkoušky plně splnily účel, pro který byly pořádány .Počasí ideální pro podzimní zkoušky.

Barvářské zkoušky honičů 4.9. 2021

Dne 4.9. 2021 se konaly Barvářské zkoušky honičů tradičně v Petrašovicích. Vrchním rozhodčím byl jmenován Jindřich Karlas, dále pak rozhodčí Josef Šlechta a Martin Škoda. Zkoušky se také zúčastnili čekatelé Jan Vondráček a Jana Zahradníková, kteří se aktivně zapojili po celou dobu zkoušek. Na zkoušky bylo přihlášeno 6 psů a tito byli i předvedeni. 5 psů zkoušky dokončilo v I. ceně a 1 pes v ceně II. Nejvyšší počet bodů 204 získala fena plemene Sedmihradský honič  Aura z Podhájčí Lnáře , vůdce Jan Bejdák. Zkoušky byl jak ze strany OMS tak spolku Petrašovice výborně organizačně připraveny.

Zkoušky z Vodní práce 25.7. 2021

Zkoušky se konaly 25.7. v MS Hůrka Velký Valtinov. Zúčastnilo se 6 psů a 6 jich bylo předvedených, úspěšně dokončilo pouze 5. V I. ceně obstál s plným počtem bodů 100 pes Hero z Koklínského lesa, plemene Německý ohař drátosrstý, vůdce Pavel Prokorát. Dále v I. ceně s počtem bodů 85 obstála fena téhož plemene Arina Gentilis Bohemia, vůdce Milan Kummer. Další pak obstáli ve II. ceně a jeden pes odstoupil. Zkoušky byly velice dobře připraveny, jak ze strany MS Hůrka Velký Valtinov tak ze strany OMS Liberec. Vrchní rozhodčí byl Ing. Jiří Formánek st. a dále pak rozhodčí Ing. Jiří Formánek ml. a Přemysl Malý.

Svod loveckých psů 19.6. 2021

Dne 19.6.2021 se v Bílém Kostele nad Nisou konal od 14 hodin u klubovny DIANA místního mysliveckého spolku SVOD LOVECKÝCH PSŮ. Svodu se zúčastnilo 18 loveckých psů z toho 1 retriever, 7 ohařů, 7 jezevčíků a 3 teriéři.

Zkoušky vloh 22.5. 2021

Dne 22.5.2021 se konaly ZKOUŠKY VLOH v MS Jizera Svijany. Zúčastnily se tři plemena ohařů ze čtyř přihlášených , v I. ceně se umístila fena Nisa Afoli s počtem bodů 211, plemene NKO, vůdce Ing Jiří Formánek, dále pak v I. ceně pes Bad z Hájenky Jedlové s počtem bodů 214, plemene Český fousek, vůdce Jiří Svoboda a ve III. ceně pak fena téhož plemene Cira od Sluneční stěny, vůdce Lucie Škodová. Z ostatních plemen se umístili pouze dva psi z 5 přihlášených, oba v I. ceně, jezevčík standart drsnosrstý Gas z Kondrušova dvora (pes) vůdce Jiří Formánek s počtem bodů 174 a Eloise Esmara Dramijos (fena) baset vůdce Alena Abrahamová, s počtem bodů 176.

Honičské zkoušky 11. - 12.1. 2020

Dne 11. a 12. ledna se konaly opět HONIČSKÉ zkoušky v honitbě LČR Zátiší. Na zkoušky bylo přihlášeno 9 psů, dostavilo se 8 a zkoušky dokončilo 6 psů, 2 vůdci se psy odstoupili. V I. ceně dokončilo zkoušku 5 psů, jeden pse dokončil zkoušku v ceně II.

 S nejvyšším počtem bodů 179 v I. ceně opět pes, plemene Jezevčík drsnosrstý standart EDA z Kondrušova dvora, vůdce Pavel Kondruš, dále v I. ceně s počtem bodů 171 fena  Bára z Anderlova chovu plemene Srbský honič, vůdce Tomáš Halama, dále v I. ceně s počtem bodů 169 fena plemene Alpský brakýř jezevčíkovitý Indy z Hakamilu, vůdce Martin Škoda, s počtem bodů 166 pes Parson Russel Terriér Albus Blacksmith s den, vůdce Alžběta Hejduková a ještě v I. ceně s počtem bodů 165 pes Max z Mačovic, plemene Alpský brakýř jezevčíkovitý, vůdce Jaroslava Květová. Ve II. ceně pak Malý hrubosrstý vendeéský basset Absolutely Charming of Darkness, vůdce Adam Bartůněk.

Rozhodčími byli určeni: vrchní pan Jindřich Karlas, dále pak Magdaléna Vodnárková, Lukáš Vodnárek, Josef Šlechta a Ing Jiří Bradáč. Čekatel pan Josef Pišoja. 

Zkoušky se konaly v dobře zazvěřené honitbě LS Frýdlant. Celkem lze konstatovat, že všichni psi byli na zkoušku dobře připraveni a  vůdci ukáznění. Počasí bylo tentokrát beze sněhu s mírným větrem po oba dva dny.

Zkoušky byly ze strany LS velice dobře připraveny nejen pro vůdce a psy, ale organizačně. OMS tímto vyjadřuje poděkování Ing Václavu Vackovi a celému personálu k přípravě a zabezpečení těchto náročných zkoušek.

Dokumenty ke stažení